گزارش گروه فرهنگی آنا از جشنواره ماه خوب خدا

به گزارش گروه فرهنگی آنا و به نقل از روابط عمومی سعدآباد،در این مراسم طالبیان معاون میراث فرهنگی،شیرکوند معاون برنامه‌ریزی و سرمایه‌گذاری، کارگر مدیر کل موزه ها، احمدی زاده مشاور رییس سازمان در امور بانوان و خانواده، خانمحمدی فرماندار شمیرانات، موسوی مدیر مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد و جمعی از مدیران و پرسنل سازمان و فرمانداری شمیرانات حضور داشتند.

در آغاز برنامه موسوی مدیر مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد ضمن خوش آمدگویی به مدعوین و تبریک ماه مبارک رمضان و سلام و عرض ارادت به جایگاه امام راحل و شهدای گرانقدر انقلاب اسلامی و آرزوی طول عمر با عزت برای مقام معظم رهبری در خصوص جشنواره ماه خوب خدا گفت: جشنواره ماه خوب خدا برنامه پربار فرهنگی مذهبی خواهد بود و ما از این برنامه و برنامه های مشابه در مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد حمایت می‌کنیم و میزبانی از شما عزیزان مایه مباهات ماست و امیدواریم بتوانیم میزبان برنامه های بیشتری از این دست باشیم. وی با اشاره به ماهیت ذاتی مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد خصوصا در بحث حمایت و ارتقای جایگاه فرهنگی و ارزشهای ملی و مذهبی و تعظیم شعائر دین مبین اسلام، امشب شاهد برگزاری یک برنامه جامع و جذاب برای روزه داران عزیر بزرگسال و کودکان و با همکاری موسسه محترم مهرگان فرهنگ و در این راستاست.

در ادامه یراقی مجری و برگزار کننده این جشنواره نیز حلول ماه مبارک رمضان را به مدعوین تبریک گفت و جشنواره ماه خوب خدا را گامی در جهت آشنائی و ارتقای جایگاه ماه مبارک رمضان خصوصا در اذهان پاک کودکان و روزه اولی ها دانست.وی از مساعدت و همکاری مدیریت و مسئولین و کارکنان مجموعه سعدآباد در برگزاری هرچه باشکوه تر این جشنواره آئینی مذهبی تشکر نمود.

سعیده یراقی به غرفه های قرآنی، کارگاه های فرهنگی، هنری، آموزشی، برنامه های ویژه کودکان و روزه اولی ها در این جشنواره اشاره کرد و گفت: در این برنامه برای کودکان فعالیت هایی از قبیل عکاسی رایگان از کودکان، کارگاه آشپزی، درست کردن تسبیح با خمیر و برای روزه اولی ها مراسم تاج گذاری و حلقه گل در نظر گرفته شده است.

جشنواره ماه خوب خدا با اجرای موسیقی شاد و محلی گیلان ادامه پیدا کرد و میهمانان پس از صرف افطار و شام از نمایشگاه های حاشیه برنامه و موزه پوشاک سلطنتی که به افتخار مدعوین حاضر در طول برگزاری افتتاحیه پذیرای حاضرین بود بازدید کردند.

برپایی جشنواره ماه خوب خدا در مجموعه سعدآباد

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ هدف از برپایی این جشنواره معرفی سبک زندگی ایرانیان در ماه مبارک رمضان و نیز معرفی آئین ها و سنت های قوم های مختلف ایرانی در این ماه اعلام شده است.
مجری این جشنواره گفت: تلاش می شود با شب نشینی ها و میهمانی های خودمانی سرور و شادی در این ماه بندگی را برجسته کنیم.
سعیده یراقی همچنین افزود: آشنا کردن کودکان با فریضه های الهی از جمله روزه و نیز آموزش های مختلف مربوط به خانواده ها و روابط بین اعضای خانواده از برنامه های دیگر این جشنواره است.
در این جشنواره که اقوام مختلف ایرانی حضور دارند غذاهای سالم و دمنوش های ایرانی به جای نوشیدنی های صنعتی مضر و ضرورت توجه بیشتر به تغذیه سنتی به بازدیدکنندگان معرفی می شود.
همچنین در این جشنواره آثار هنری و نقاشی های معاصر به نمایش درآمده است.
این نمایشگاه در مجموعه سعدآباد تا پایان ماه مبارک رمضان به غیر از لیالی قدر برپاست .

آشنايي با برخي مراكز خيريه نوين و نوآوري هاي اجتماعي

يكي از موهبت هاي جشنواره ماه خوب خدا كه با هدف ايجاد شادي و سرور در ماه مبارك رمضان شكل گرفت ، همكاري و آشنايي بيشتر با برخي مراكز خيريه نوين و نوآوري هاي اجتماعي، فعال در كشور عزيزمان بود .
به همين منظور شما را دعوت ميكنيم تا در اين حركت همراه شويد:
صندوق سرمایه گذاری اقتصادی اجتماعی مرکز نوآوری اجتماعی سلام، صندوقی است برای جمع ­آوری سرمایه، برای نوآوری­ های مردمی. این مرکز با تاکید بر مسئولیت فردی، حرکت ­های نوآورانه و کارایی ­محور را که با هدف نجات افراد و خانواده­ ها از فقر شکل گرفته باشند، یافته و از آنان حمایت مالی می­ کند.

تامین­ کنندگان از طریق مناقصه با یکدیگر رقابت کرده، و مرکز نوآوری اجتماعی سلام، از میان درخواست­ های ارسالی، به‌دنبال طرح­ های خلاقانه­ ای می­ گردد که با اطمینان، نوید نتایج تاثیرگذار را می­ دهند و این هدف در دیگر تلاش­های انتفاعی و بشردوستانه نیز دنبال می­ شود.

صندوق سرمایه گذاری اقتصادی اجتماعی مرکز نوآوری اجتماعی سلام، بودجه ی لازم را برای یک مدت آزمایشی تامین می ­کند تا معلوم شود برنامه موفق بوده و یا شکست می­ خورد. ارزیابی خارجی دقیق به مرکز کمک می­کند تا تصمیم بگیرد که اقدامات در شکل گسترده ادامه یافته، محدودتر شوند و یا کلا خاتمه یابند.

این صندوق، بیش از دوازده طرح ابتکاری را با تمرکز ویژه بر خدمت به کارگران فقیر، جوانان و کودکان تحت پوشش قرار داده است. ما به‌دنبال برابرسازی و هدایت اولویت­ های مدل­ های ملی و بین­ المللی هستیم. برنامه­ هایی که ما تحت پوشش تامین مالی خود داریم، متنوع، بلند پروازانه، و عمل­گرا هستند. آن‌ها خلا موجود در خدمات را پر کرده، به نیازهای محرومان پاسخ می­ دهند و برای اقشار کم درآمد ایران زمین، آموزش، مهارت و فرصت­ های شغلی بیشتری ایجاد می­ کنند.

جهت اطلاعات بیشتر با شماره تلفن‌های ۰۲۱-۴۴۲۴۳۷۹۳ (۱۰خط) تماس حاصل فرمایید.